SHARE
Kandy Municipal Council players with the trophy

Sri Lanka State Services Table Tennis Championship-2016 conducted by the Sri Lanka State Services Table Tennis Association was held on December 19, 2016 at the Methodist Girls’ High School, Point Pedro.
Results – Team Championship
Men’s ‘A’ Division
Champion Team    –  Kandy Municipal Council “A”
Runner – up Team –  Sri Lanka Customs

Men’s ‘B’ Division
Champion Team     –  Sri Lanka Police
Runner – up Team  –  Education Department, Jaffna

Men’s ‘C’ Division
Champion Team     – Inland Revenue Department
Runner – up Team   –  Kandy Municipal Council ‘D’

Men’s ‘D’ Division
Champion Team     –  Postal Department
Runner –up Team  – Education Department

Women’s ‘A’ Division
Champion Team  –  Inland Revenue Department
Runner –up Team   –  Colombo Municipal Council

Women’s ‘B’ Division
Champion Team  –  Railway Department
Runner –up Team –  Sri Lanka Customs

Individual Championship – Age Group
Men’s    20 – 25
Champion   – Chathura Viskam Siriwardane (Sri Lanka Police)
Runner –up      – HGSN Pushpakumara (Survey Department)

Men’s    26 – 30
Champion – RML Chathuranga (Postal Department)
Runner –up – Eran Mallawarachchi (Sri Lanka Railway)

Men’s     31 – 35
Champion – MPB Dissanayake (Kandy Municipal Council)
Runner –up  – Suranga Peiris (Sri Lanka Police)

Men’s     36 – 40
Champion   –TR Kingsly (Education Department, Jaffna)
Runner – up –Karunathilaka (Inland Revenue Department)

Men’s     41 – 45
Champion – SPG Vithanage (Kandy Municipal Council)
Runner –up  –J Arnold (Kandy Municipal Council)

Men’s     46 – 50
Champion   –VS Balasubramanium – (Central Province,  Education    Department, Kandy)
Runner –up –Jayaweera (Inland Revenue Department)

Men’s     51 – 55
Champion  – J Mohan (Education Department, Jaffna)
Runner –up  –Chandana Perera(Colombo Municipal Council)

Men’s     55 – 60
Champion   – SM Safeer (Kandy Municipal Council)
Runner –up –ADSK Chandrasekara(Survey Department)

Women’s     20 – 25
Champion   –S.A.D.A.Erangi (Survey Department)
Runner –up –Kaushi(Sri Lanka Customs)

Women’s 26 – 30
Champion –Malika Madushani Perera(Colombo Municipal Council)
Runner –up –Vidya Dharani(Education Department, Jaffna)

Women’s     31 – 35
Champion –Weerasooriya (Inland Revenue Department)
Runner –up –Dharani Tharanga(Colombo Municipal Council)

Women’s     36 – 40
Champion   –Pushpamala (Inland Revenue Department)
Runner-up  -Waruni Silva (Inland Revenue Department)

Women’s     41 – 45
Champion –S Maithili (Education Department, Jaffna)
Runner-up -Hiroshi (Railway Department)

Men’s Doubles     20 – 30
Champion  –Chathura Viskam/Dinusha Peiris(Sri Lanka Police)
Runner – up  – MNM Aswer/ Nadun Thilanka (Sri Lanka Customs)

Men’s     Doubles     30 – 40
Champion – Manoj Dissanayake / S P G Vithanage(Kandy Municipal Council)
Runner –up  –J Mohan/T.R.Kigsly (Education Department)

Men’s     Doubles     40 – 50
Champion   – Ajith Priyantha/ J Arnold (Kandy Municipal Council)
Runner-up        -VS Balasubramaniam / Sunil Karunarathne(Education Department)
Over All Championship   – Kandy Municipal Council